Apartamenty na wynajem vs hotel na rodzinny odpoczynek

Planując odpoczynek z najbliższymi zarówno ten kilkudniowy, jak i ten dłuższy, warto skrupulatnie zaplanować jego przebieg i wziąć pod uwagę szereg czynników, które pozwolą dopasować warunki do potrzeb i oczekiwań. Wśród nich istotny jest nocleg – jego forma i komfort, jaki dostarcza. Dzisiaj porównamy hotel i apartamenty na wynajem. Sprawdź, która opcja jest dla Ciebie wygodniejsza.

Apartamenty na wynajem a hotel – prywatność

Jeśli wolisz izolację, ciszę i spokój, zdecydowanie lepszą opcją dla Ciebie będą apartamenty na wynajem. Często zlokalizowane są w niewielkich budynkach, albo tak jak w przypadku Apartamentów Łowicz w zabytkowych kamienicach. Dzięki temu mogą przyjąć tylko niewielką liczbę gości jednocześnie.

Zapewni to Tobie i całej Twojej rodzinie niezwykły komfort prywatności. Trudno tu natknąć się na setki osób w holu, czy na korytarzu. Wieczorna cisza da Wam błogi spokój i odpowiednie warunki do odpoczynku. Jest to więc idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza małymi, które potrzebują ciszy.

Tymczasem hotele są rozbudowanymi obiektami usługowymi, nastawionymi na znaczną ilość gości. Wiąże się z to z brakiem prywatności, ale także z większą swobodą wieczorną. Obowiązująca cisza nocna ma swoje odstępstwa i dla wygody gości czasem może być ignorowana przez sam personel. Hotel będzie więc idealny dla Ciebie, jeśli myślisz o długich, wieczornych imprezach w pokoju i nie przeszkadza Ci tłum nieznanych osób, których spotykasz w korytarzu, czy w holu.

Apartamenty na wynajem a hotel – przestrzeń w pokojach

Te pierwsze są zaadaptowane do pełnienia wielu funkcji. Dlatego są to zazwyczaj przestronne pomieszczenia o wysokim standardzie. Nasze Apartamenty Łowicz to 4 lokale o powierzchni od 30m² do 45m² oparte o plan otwarty, co daje ogromną przestrzeń do relaksu. W tego typu obiektach usługowych zazwyczaj jest miejsce zarówno na szerokie, wygodne łóżko, salon z kanapą i telewizorem, jak i biurko lub stół do pracy, jeśli zaszłaby taka konieczność podczas pobytu.

To kolejny powód, dla którego apartamenty na wynajem są wakacyjną opcją wybieraną przez rodziny z dziećmi. Wieczorem kilkulatki mają, gdzie się bawić, a rodzice odpoczywać z książką lub przed telewizorem.

W hotelach tymczasem dominują niewielkie pokoje, gdzie mieszczą się zazwyczaj jedynie łóżka i niewielkie konsole lub biurka, które jednak nie jest przystosowane, by spędzać przy nich dłuższy czas.

Niewielka przestrzeń to znaczne ograniczenie dla rodzin.

Natomiast jest świetną propozycją dla tych, dla których pokój jest punktem wypadowym, a służyć będzie jedynie na nocny wypoczynek. Jeśli zamierzasz wracać do niego jedynie późno wieczorem na sen, hotel również będzie dla Ciebie odpowiednią opcją.

Apartamenty na wynajem a hotel – wyżywienie

W tym przypadku plusem hoteli jest możliwość rezerwacji pokoju wraz ze śniadaniem. Część z nich ma także restauracje, w których można niezależnie kupić i zjeść pozostałe posiłki – obiad lub obiadokolację. Na dłuższy pobyt zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, obiekty hotelarskie oferują również pełne wyżywienie. Nie ma ono zazwyczaj formy takiej, jak na południu Europy przy wakacjach all inclusive, jednak zapewnia wystarczającą ilość posiłków.

Natomiast apartamenty na wynajem posiadają dostosowany aneks kuchenny w pełni wyposażony i ze wszystkimi udogodnieniami. Apartamenty Łowicz zapewniają kuchnię indukcyjną oraz mikrofalę na wyposażeniu każdego lokalu. W niektórych sytuacjach takie rozwiązanie okazuje się jednak lepszym wyjściem. Coraz częściej decydują się na nie osoby, które mają problemy z tradycyjnym jedzeniem np. są alergikami. Hotelowe restauracje zazwyczaj nie biorą tego pod uwagę, a szwedzki stół nie jest tak bardzo zróżnicowany.

Kuchnia w apartamencie daje możliwość dopasowania posiłków do preferencji dzieci, do ich schematu żywienia, a w przypadku kilkumiesięcznych brzdąców rodzice mają szansę w każdej chwili (nawet w środku nocy) przygotować porcję mleka. W hotelach są jej pozbawieni.

Apartamenty a hotel – cisza

Jeśli podobnie jak prywatność, cenisz sobie ciszę, to postaw raczej na apartamenty na wynajem. Wiele hoteli organizuje uroczystości firmowe i przyjęcia rodzinne, które trwają do późnych godzin nocnych lub nawet do samego rana.

Głośna muzyka oraz goście kręcący się po hotelowych korytarzach mogą skutecznie utrudniać odpoczynek.

Dodatkowe przywileje i udogodnienia

Apartamenty na wynajem ze względu na swoją specyfikę są znacznie bardziej elastyczne. W Apartamentach Łowicz możesz liczyć m.in. na szybkie łącze WiFi, gdyż korzysta z niego zaledwie garstka użytkowników.

Szanujemy także miłośników zwierząt. Dlatego, jeśli nie chcesz rozstawać się na wakacje z domowym pupilem, u nas jest on mile widziany. Takie udogodnienia oferuje wiele apartamentów na wynajem, a nie znajdziesz ich w hotelach, które nastawione są na masowych gości.

My jesteśmy zwolennikami właśnie apartamentów, gdyż dają one znacznie większe możliwości gościom, oferują bardziej komfortowe warunki oraz szereg funkcjonalności, które pozwalają na rodzinny odpoczynek, a także pracę, jeśli jest taka konieczność.

Jeśli planujesz odpoczynek w samym sercu Polski, skontaktuj się z nami. Nasze Apartamenty Łowicz będą idealne na taki wyjazd.

 

Rezerwacja Apartamentów Skierniewice i Łowicz