Park romantyczny Arkadia

Przejdź się ścieżkami Heleny Radziwiłłowej, założycielki tego pięknego zakątka, w którego budowę włożyła serce i ponad 40 lat pracy. To jedyny park, który istnieje do dziś niemal w niezmienionej postaci, co pozwala poczuć klimat XVIII-wiecznych ogrodów książęcych.

Ukłon w stronę romantyzmu

Park Arkadia łączy w sobie XVIII-wieczną miłość do Antyku oraz romantyczną duszę księżnej. Radziwiłłowa wprowadziła na łono zieleni piękną symbiozę baśniowości i ludowości, której przejawem są takie budowle, jak Grobowiec Złudzeń, Cyrk Rzymski, Amfiteatr oraz Domek Szwajcarski z tajemniczymi “wnętrzami kryształowymi”.

Czy tym nazwom można się oprzeć?

Z miłości do natury i starożytności

Księżna Helena Radziwiłłowa, zafascynowana nowymi aranżacjami w stylu angielskim, zleciła rozpoczęcie budowy w latach 70-tych XVIII wieku. Park opiera się na naturalnej, nieokiełznanej roślinności, w którą wplecione są klasyczne budynki nawiązujące do starożytności. Najbardziej znanym zabytkiem architektonicznym w parku jest Świątynia Diany, w której księżna zgromadziła zbiór antycznych zabytków. Część z nich oglądać można do dziś.

Rezerwacja Apartamentów Skierniewice i Łowicz